Відбулась установча зустріч з підтримки місцевих команд у впровадженні реформи охорони здоров’я

Дата: 07.03.2018 15:38

Гроші підуть за пацієнтами уже у липні цього року. Проте нова модель фінансування закладів «первинки» запрацює лише для громад, усі заклади яких виконали обов'язкові вимоги:

• - автономізувалися, тобто перетворилися у комунальні некомерційні підприємства;
  • - комп'ютеризувалися, обрали МІС та підключилися до електронної системи охорони здоров'я, отримали електронні цифрові підписи для закладу та лікарів;
  • - привели матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення;
  • - з квітня почали активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги;

«Бути першими завжди складно. Особливо, коли мова йде про великі системні зміни від національного рівня до рівня центру медичної допомоги пацієнтам» - говорить керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані.

6 березня, в числі 108 громад-лідерів, які пройшли конкурсний відбір, головний лікар  ЦПМД Тлумацької ОТГ Оксана Мельник приймала участь в установчій зустрічі з підтримки місцевих команд у впровадженні реформи охорони здоров’я на первинній ланці. Методологічну допомогу протягом всього періоду підготовки місцевим командам надаватиме МОЗ України та проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». На установчій зустрічі розглядалися питання формування дорожньої карти з впровадження реформи, особливості автономізації, питання формування спроможної мережі та інше.

Також була  можливість познайомитись із Головою Служби охорони здоров'я Олегом Петренком !

Заступник Міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк надав практичні консультації з реформування медицини