Тлумацька міська рада
Івано-Франківський район, Івано-Франківська область

Івано-Франківський РВ ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України"

Не спалюйте суху траву!

Останніми роками спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Незважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують проводити такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються у організмі людей, провокуючи загострення як хронічних хвороб, так і виникнення нових (у тому числі й онкологічних) захворювань. Разом із димом у повітря, а потім й у легені людини потрапляють і важкі метали, і сумнозвісні діоксини, і бензопірени, і окиси азоту, і найрізноманітніші канцерогенні сполуки.

09:17:08 19.03.2025

Основні джерела забруднення атмосферного повітря

Забруднення атмосферного повітря – це процес, при якому в атмосферу потрапляють різноманітні шкідливі речовини, що можуть завдати шкоди здоров'ю людей, тварин, рослин та екосистемі в цілому. Це одне з найсерйозніших екологічних і соціальних питань сучасності.

09:13:57 19.03.2025

Туберкульоз як психологічна проблема

Туберкульоз є важкою інфекційною хворобою, котра впливає на психіку пацієнтів. Для повного видужання, окрім режиму та медикаментозного лікування, велике значення має мотивація хворого до видужання. Проблеми, як правило, виникають у так званих дезадаптованих верств населення, які ще на момент встановлення діагнозу мають ряд психосоціальних особливостей, що не дають їм змоги адаптуватися в сім’ї та на роботі, мати можливість впоратися із хворобою. Це – люди із негативним життєвим досвідом, дуже часто зневірені в житті, людях, або ті, котрі з різних причин втратили житло і рідних.

16:36:34 17.03.2025

Шкільне харчування

Шкільне харчування — це важлива частина забезпечення здоров'я та розвитку дітей. Воно має бути не лише смачним, але й збалансованим, щоб сприяти росту, розвитку та підтримці енергії протягом навчального дня. В Україні питання шкільного харчування останнім часом активно обговорюється, оскільки існують різні проблеми, такі як низька якість продуктів, незбалансованість раціону, недостатня кількість фруктів та овочів у меню.

13:52:07 17.03.2025

Сьогодні Всесвітній день нирки

Всесвітній день нирки відзначається щорічно у 2-й четвер березня. Вперше цей день відзначався в нашій країні у 2008 році і був організований Українською асоціацією нефрологів спільно з представниками інших професійних асоціацій лікарів (урологів, ендокринологів, кардіологів, ревматологів, педіатрів, акушерів-гінекологів).

14:06:34 13.03.2025

Декілька фактів про туберкульоз

Чи можна заразитися туберкульозом, якщо користуватися книгами, предметами побуту таіншими речами хворого, споживаючи їжу, яку приготував або продавав хворий, або через користування спільним посудом?

09:25:04 11.03.2025

Поліомієліт

Поліомієліт – вірусне інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і викликає повний або частковий параліч. Початковими симптомами є висока температура, втома, головний біль, нудота, раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках, порушення чутливості шкіри, розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів. Без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих, як для дітей так і cеред дорослих. Групою підвищеного ризику є діти до п’яти років.

09:22:48 11.03.2025

2 березня – Всесвітній день психічного здоров’я підлітків

День психічного здоров’я підлітків – це важлива ініціатива, яка привертає увагу до ментального добробуту молоді. Психічне здоров'я підлітків є надзвичайно важливим, тому що цей період життя характеризується інтенсивними фізичними, емоційними та соціальними змінами. Підлітки шукають свою ідентичність, намагаються зрозуміти, хто вони і яке місце займають у світі, що може призводити до стресу, тривоги, депресії чи інших психологічних труднощів. Якщо ці проблеми не підтримати або не вирішити, вони можуть мати довготривалі наслідки, впливаючи на успішність навчання, стосунки з іншими людьми, а також на загальний рівень самоповаги.

12:19:09 02.03.2025

Що таке життєва енергія і звідки вона береться?

Життєва енергія – невидима сила. Без перебільшення, це іскра, яка оживляє нас. Вона проявляється через наші емоції, думки, фізичне здоров'я та навіть духовну сутність. Коли у людини є запас енергії, вона відчуває приплив фізичних сил, емоційне натхнення та здатність долати будь-які труднощі.

11:38:44 24.02.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь