Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
особа, щодо якої складається досудова доповідь;
особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
збереження роботи та житла;
позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
зниження злочинності;
зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
дотримання міжнародних стандартів.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.
30 квітня 2025 року начальником Івано-Франківського районного сектору №5 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області Людмилою Білан було проведено засідання круглого столу на тему: «10 років пробації «Майбутнє зараз» та разом проти домашнього насильства», на якому були присутні Тлумацький міський голова Ігор Петрук, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету міської ради Володимир Салітра, начальник відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП Ігор Наливайко, ювенальний прокурор Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Андрій Ящун, начальник служби у справах дітей Тлумацької міської ради Руслана Януш, начальник Тлумацького відділу Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Надія Бурянна, інспектор СЮП ВП Івано-Франківського РУП ГУНП Анастасія Грецька, провідний інспектор Івано-Франківського РС №5 філії ДУ «Центр пробації» в Івано-Франківській області Роман Парасюк.
19 листопада 2024 року виповнюється тисяча днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим 14.11.2024 року проводився відповідний захід в. о. начальником Івано-Франківського районного сектору №5 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області Людмилою БІЛАН за участю сектору Тлумацького бюро правничої допомоги Івано-Франківського відділу надання безоплатної правничої допомоги, Тлумацького відділу Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, відділу у справах ветеранів виконавчого комітету Тлумацької міської ради.
26.07.2024 рокуначальником Івано-Франківського районного сектору №5 філії ДУ "Центр пробації" в Івано-Франківській області Марією ФЕДІВ проведено робочу зустріч із головоюТлумацького районного суду Івано-Франківської області Уляною ЛУКОВКІНОЮ та прокурором Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури Тарасом ГАРАСИМИКОМ. Метою даної зустрічі було обговорення сутіпробаційних програм, їх різновиди, особливості проведення та впливу на правопорушників.
23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму. Герої Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни є нащадками одвічних борців за Україну.
09 березня українці святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка – Великого Кобзаря, справжнього символу української нації, національного Героя України, громадського та політичного діяча, мислителя, поета та художника.
20.02.2024 Івано-Франківським районним сектором № 5 філії Державної установи "Центр пробація" в Івано-Франківській області було проведено захід патріотичного виховання - «Пам’ять про героїв Небесної Сотні». До вшанування Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні, долучились працівники, волонтер і підоблікові особи сектору пробації.
Івано-Франківським районним сектором 5 філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківський області з нагоди 9-річчя прийняття Закону України «Про пробацію» 08.02.2024року проведено комунікаційний захід «День відкритих дверей» для державних органів та установ, для партнерських організацій, з якими співпрацює сектор відповідно до Банку ресурсів та волонтерів пробації, з якими укладено договори про співпрацю.
При здійсненні соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації значна роль приділяється національно-патріотичному вихованню. Так, з метою виховання патріотизму серед суб’єктів пробації, людської гідності та формування позиції гідного громадянина своєї держави напередодні Дня Соборності України, в рамках здійснення наглядової пробації співробітниками Івано-Франківського районного сектору № 5 філії Центру пробації в Івано-Франківській області було організовано інформаційно-просвітницький захід для засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
21 листопада 2023 співробітниками Івано - Франківського районного сектору №5 філії Державної установи “Центр пробації” у Івано - Франківській області у рамках соціально-виховної роботи було проведено патріотично-виховні бесіди для суб’єктів пробації до Дня Гідності та Свободи.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності