Тлумацьке бюро правничої допомоги повідомляє

Як оформити відпустку для догляду за дитиною на близького родича?

Народження дитини  –  довгоочікувана подія в житті кожної родини. І, відповідно до наших законів, з народженням дитини мати має право залишити на певний час роботу й піти у так звану декретну відпустку. Хоча й не завжди – мати. Піти у відпустку для догляду за дитиною може й будь-який інший родич.

16:10:37 14.02.2022

Що загрожує боржнику на несплату аліментів?

Матеріальне утримання дитини – один із найголовніших та найважливіших обов’язків батьків. Утім, нерідко батьки намагаються ухилитись від сплати аліментів на утримання власної дитини.

16:08:03 14.02.2022

Відповідальність за відсутність засобів індивідуального захисту

У зв’язку із продовженням карантину в Україні до 31 березня 2022 року актуальним залишається питання носіння громадянами засобів індивідуального захисту, масок, респіраторів у громадських місцях та відповідальність за їх відсутність.

08:29:43 11.02.2022

У яких випадках укладати шлюб заборонено?

Статтею 22 Сімейного кодексу https://bit.ly/3FZzGho визначено, що чоловіки та жінки досягають шлюбного віку у 18 років. Тому, особи, які бажають зареєструвати шлюб, повинні досягти шлюбного віку на день його реєстрації.

15:55:26 09.02.2022

Визначення місця проживання дитини

Основною підставою для визначення місця проживання дитини з одним з батьків є оточення її достатньою любов’ю, увагою і опікою, при яких вона зможе нормально розвиватися як особистість.

08:41:39 26.01.2022

Договір дарування.

Досить часто власник житлового будинку, квартири, земельної ділянки чи іншого нерухомого майна бажає ще при житті подарувати своїм дітям, онукам, сестрам, племінникам чи іншій особі свою нерухомість.

13:35:40 20.01.2022

Розмір аліментів на утримання дитини залежить від «дитячого» прожиткового мінімуму. Його розмір вже збільшився у грудні і ще двічі зросте у 2022 році

Відповідно до Сімейного кодексу України, мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим за 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Він призначається за умови, що один із батьків, який платитиме аліменти, не має достатньо коштів, щоб робити великі виплати.

20:28:01 18.01.2022