Головне управління Держспоживсужби в області інформує

На Прикарпатті радіаційний фон в нормі

За результатами щоденного моніторингу радіаційного фону, який проводиться спільно з фахівцями  Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, в місті Івано-Франківську перевищень рівнів природних фонових значень не відзначалося.

13:13:11 24.06.2022

Спеціалісти Держпродспоживслужби провели онлайн-семінар з питань захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг

23 червня 2022 року спеціалісти  управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини провели онлайн-семінар на тему: «Права споживачів житлово-комунальних послуг та їх захист».

13:11:06 24.06.2022

На Кіровоградщині виявили африканську чуму свиней

Відповідно повідомлення «Про виявлення захворювання на африканську чуму свиней» Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, в особистому селянському господарстві с. Івано-Благодатне Кропивницького району Кіровоградської області (координати 48°31?24.51? Пн, 31°58?27.42? Сх) підтверджено діагноз африканська чума свиней, 1 спалах (1 голова загинула та 3 живих свійських свиней).

14:16:19 23.06.2022

Набрав чинності Закон України щодо стимулювання виробництва спирту

31 травня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2284-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання виробництва спирту етилового денатурованого», підписаний Президентом України 15 червня 2022 року.

14:15:38 23.06.2022

Про фузаріоз колоса

Агрокліматичні умови, які складаються в даний період, підвищують можливість ураження посівів зернових колосових культур фузаріозом колосу, що відбувається від початку колосіння до повної стиглості зерна, а критичною фазою являється фаза цвітіння. Ураження хворобою призводить до зменшення урожаю та погіршення його якості.

15:31:01 20.06.2022

Увага! Капустяна міль

Осередково спостерігається масовий літ капустяної молі, резерватором якої є посіви ріпаку.

15:30:10 20.06.2022

В Україні заборонять використовувати пристрої для нагрівання тютюну та електронні сигарети у громадських місцях

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» № 4358, з 11 липня в Україні набувають чинності деякі законодавчі зміни, спрямовані на зменшення вживання тютюнових виробів, електронних сигарет та інших пристроїв для нагрівання тютюну.

14:08:22 20.06.2022

В Обертинській селищній громаді – випадок сказу

Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ собаки, який належав громадянину смт. Обертин Обертинської селищної громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

14:06:02 20.06.2022

Білокрилка – шкідник сільськогосподарських культур

Білокрилка – шкідник багатьох сільськогосподарських культур. Білокрилка є шкідником закритого грунту, однак вона вийшла за межі парниково-тепличних господарств і оселилась на польових культурних рослинах. Кліматичні погодні умови минулої зими сприяли успішній перезимівлі даного шкідника. Тому на сьогоднішній день при проведенні фітосанітарних обстежень посівів сільськогосподарських культур встановлено, що даний шкідник поселився та наносить шкоду посівам капусти, помідорів, огірків, кабачків і інші, а також добре розвивається на хрестоцвітих бур’янах.

10:44:54 20.06.2022