Головне управління Держспоживсужби в області інформує

Як доглядати за домашніми улюбленцями в літню пору – поради ветеринара

Поведінка котів і собак зазвичай змінюється у літню пору року, тому, наприклад, зниження апетиту не обов'язково є тривожним сигналом. Якщо ж ви спостерігаєте сукупність нижчезазначених симптомів, необхідно вжити термінових заходів. Серед них:

11:49:37 14.07.2023

Сказ куниці зафіксовано в селі Підгайчиківської громади

Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ куниці, яка була в контакті з домашніми тваринами (нанесла покуси котам та собакам), в одному з особистих селянських господарств Підгайчиківської сільської громади Коломийського району Івано-Франківської області.

15:42:16 13.07.2023

Заходи профілактики та захисту від сказу

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Вірус викликає своєрідний енцефаліт зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Якщо постраждалому своєчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу, смерть неминуча.

15:30:53 11.07.2023

Повідомлення RASFF стосовно небезпечних харчових добавок з Польщі

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 07.07.2023 р. № 2023.4579 стосовно виявлення несанкціонованого новітнього харчового інгредієнту холіну альфосцерат (α-GPC) у харчових добавках з Польщі (виробник: Fitness Authority Sp. z o.o., Otomin, Poland), що надійшли  до України (отримувач: ТОВ «СПОРТЕР», вул. Каховська 64, м. Київ, 02002).

15:29:51 11.07.2023

З 11 липня забороняється реклама тютюнових виробів та електронних пристроїв

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує: з 11 липня набувають чинності норми Закону № 1978, якими внесено чимало змін до антитютюнового законодавства, а саме:

11:09:42 10.07.2023

На Прикарпатті радіаційний фон та радіологічні показники у харчових продуктах в межах норми

За результатами щоденного моніторингу радіаційного фону, який проводиться спільно з фахівцями  Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, в місті Івано-Франківську перевищень рівнів природних фонових значень не відзначалося.

08:51:37 10.07.2023

Повідомлення RASFF стосовно небезпечної харчової добавки, що експортувалась з Польщі

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF)  від 30.06.2023 р. №2023.3843-fup8 стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту L-альфа-гліцерилфосфорилхолін (альфа-GPC) у харчовій добавці, що експортувалась з Польщі (виробник: Fitness Authority Sp. z o.o., Otomin) до України (отримувач: UA FITONE DISTRIBUTION, вул. Ярмаркова 1, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600).

14:45:14 05.07.2023